Riina Siimar võõrustas Eesti pottseppasid

24. – 26. mai toimus Vaguja külas Räuksu talus Eesti pottseppade kokkutulek, mille korraldajaks oli Räuksu perenaine, Riina Siimar, keda toetas Ahjumaailm OÜ ja Unibuild OÜ. Varasemalt on pottseppade suvepäevi korraldanud telliste suurtootja Wienerberger OÜ, kes nüüd andis lipu üle Riinale. Meelsasti toetasid materjalidega nii Wienerberger OÜ kui kohalik segutootja Uninaks OÜ.

 pottsepade värk

Pottsepaüritusest võttis osa kakskümmend meistrit ja kaasatud oli ka pereliikmeid. Huvitavad töötunnid möödusid suure ja Eestis ainulaadse ehitusviisiga kuppelahju ehitusel, milles saab küpsetada nii pizzat kui meie rahvuslikke roogasid. Põnevust ja uudsust jätkus kõigile ja kui ahi, mille sisemine diameeter on 1220 mm, õppetööna valmis sai, oli rahulolevate kursuslaste ühine otsus, et pildilt ja projektilt paistis asi lihtsam ning kasinam. Pottseppade TPL-i, töö-ja puhkelaagrite, korraldamine on planeeritud ka edaspidi. Sel suvel tullakse veel kokku, et ühiselt ehitatud ahju testida ja seal koos erinevaid suvetoite küpsetada. Küllap leiame ka järgmise huvitava projekti, mis oleks pottseppadele huvitav kohapeal kivisse laduda.

Edaspidi on plaanis võõrustada ka naaberriikide meistrimehi ja õppida nende kogemustest. Möödunud talvel käisime ühiselt külas Soome pottseppadel Jyväskyläs ja nende huvi meie vastu on igati innustav. Kui vanker veerema lükatud, küllap siis lisandub nii vedajaid kui kaasareisijaid. Õnnestunud algus Riina pottsepatalu loomisele on ühiselt loodud ja kolmele parimale kuldsed pottsepakellud jagatud.

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/66272880/riina-siimar-voorustas-eesti-pottseppasid