Nelja lapse emast sai Eesti esimene naispottsepp

Raplamaal Vigala vallas elav nelja lapse ema Riina Siimar ei jäänud pärast turbatööstusest lahkumist koduseks, vaid otsustas pottsepaks õppida.

Ameti valikule aitas kaasa juhus – kui Siimarite talumajale laoti ahi, pliit ja korsten, hakkas Riinale pottsepatöö nii meeldima, et praeguseks on temast saanud Eesti esimene kutsetunnistusega naispottsepp, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

Eesti esimene naispottsepp Riina Siimar sai ameti algtõed selgeks töötukassa abiga Märjamaal tegutsevas osaühingus Ahjumaailm, kus tragi naine töötab praegugi.

“Esialgu oli keeruline, aga mida päev edasi, seda lihtsamaks ja mõnusamaks läheb. On hea, et mul endal kodus on selline ahi, hea kindel tunne on seda teha,” rääkis ta.

Siimar ütleb, et tõeliseks pottsepaks saamiseks on vaja head juhendajat, kuid ka ise tuleb kõvasti vaeva näha. “Natuke tuleb materjali uurida, lugeda. Päris nii ei ole, et paned kivi kivi peale ja peab ahi valmis tulema.

Tema õpetaja, pottsepp-meister Raivo Koppel ütleb, et selle ametiga ei saa hakkama iga meeski. Riinal on aga andekust rohkem kui keskmiselt.

“Mõned kuud veel, siis on proff valmis, aga praegu läheb tal ka väga hästi. Ta on iseseisvalt teinud ja ta on võimeline selleks,” kinnitab ta.

Siimar ütleb kõhklemata, et pottsepatöö on talle andnud töörõõmu tagasi. “Ei pea mõtlema, et täna ei tahaks minna. Väga meeldib”.

Ta kavatseb juba novembris ära anda pottsepa teise kutsetaseme eksami, et kevadel oma praeguse tööandja juurest lahkuda ja luua päris oma firma.

http://uudised.err.ee/v/varia/5f4656f7-3055-4e24-97a7-83f2e60cc965